top of page

O nas

Gramy muzykę z gatunku synth pop nawiązującego do lat 80 i 90. Czerpiemy również inspiracje z polskiej muzyki tradycyjnej, co wraz z naszym electro daje osobliwą fuzję. Dyskotekowy i dancingowy klimat osiągamy przez połączenie charakterystycznego dla tamtych lat syntetycznego brzmienia basów, arpeggiatorów z dynamicznymi i osadzonymi bitami. Wokal w wyjątkowy sposób oscyluje wokół Donny Summer i Kory, a awangardowe teksty opisują harmonię natury z człowiekiem.

Skład:

Gabriela Ganczarska - wokal, teksty, keytar

Daniel Mazurkiewicz - klawisze, sample

Żaneta Seweryn - perkusja, sample

Gabriela Ganczarska

Gabriela Ganczarska

Gabi z Gabi Gang z wykształcenia jest plastyczką, aktorką, nauczycielką, wizażystką, stylistką oraz kosmetolożką. Wiele w życiu robiła - od bycia barmanką, poprzez konserwację zabytków, pracę na zmywaku, prowadzenie własnego studio kosmetyki i wizażu, aż po pisanie artykułów urodowych i poradnikowych. Jednak ciągle większość jej aktywności kręciła się wokół sztuki. Prowadziła szkolenia projektowania biżuterii, warsztaty plastyczne, teatralne i muzyczne. Brała udział jako wizażystka, bodypainterka, charakteryzatorka i stylistka fryzur w pokazach mody, sesjach fotograficznych, spektaklach, teledyskach oraz w filmach. Była organizatorką, jak i czynną uczestniczką wystaw malarskich, festiwali teatralnych i muzycznych. Należała do teatru Eloe Theatre of Noise, do stowarzyszenia Kolektyw Artystycznych Form Eksperymentalnych, do zespołu Jazzu, Translola oraz Foch. W przeciągu lat napisała mnóstwo tekstów, które później wykonywała na scenie. Jej fascynacją jest sztuka drag queen, nawet zdarzyło się jej występować w rewii drag pod pseudonimem Go.G. Zespół Gabi Gang jest jej artystycznym spełnieniem, w którym realizuje swoje zapędy tekściarskie i muzyczne. Gabi często mówi, że członkowie jej gangu, czyli Żaneta i Daniel czynią skład idealnym.

Żaneta Seweryn

Żaneta z Gabi Gang - perkusistka, cymbalistka i heligonistka. Nadaje gangowi rytm - gra na perkusji akustycznej i elektronicznej oraz tworzy sample. Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie perkusji klasycznej. Jest nauczycielką perkusji w szkole muzycznej oraz muzykiem solistą w orkiestrze Opery Krakowskiej. Współpracowała z zespołami i z artystami z różnych gatunków muzycznych np. Translola, Mc Silk, The Dolls, a także z orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Sinfonietta Cracovia, z trio perkusyjnym Amadrums Trio. Uczestniczyła w festiwalach takich jak: Festiwal Perkusyjny Źródła i Inspiracje, Sacrum Profanum, Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów, Mit Ost Festiwal, Beethoven Festiwal, No Women No Art Festiwal. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Kobieca Transsmisja organizującym obozy muzyczne dla dziewczynek i kobiet.  Żaneta ukończyła również studia podyplomowe z zakresu muzyki tradycyjnej na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie heligonki. Obecnie studiuje grę na cymbałach na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Gra na różnego rodzaju wydarzeniach związanych z polską muzyką tradycyjną, założyła również kapelę ludową Sewerynki. Oprócz muzyki Żanety pasją jest też kolekcjonowanie szkła z Huty Ząbkowice, renowacja starych mebli, a także własnoręczne wykonywanie instrumentów perkusyjnych.

Żaneta Seweryn
Daniel Mazurkiewicz

Daniel Mazurkiewicz

Daniel z Gabi Gang – pianista, realizator dźwięku, który swoją grą oczarowywał słuchaczy na wszystkich pięciu kontynentach świata. Jego fascynacja gatunkami muzycznymi zaczęła się od muzyki klasycznej i rocka progresywnego poprzez jazz, fusion, reggae, country, soul, r&b, funk oraz muzykę elektroniczną, eksperymentalną. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Skarżysko Kamiennej, następnie kontynuował naukę w kieleckiej szkole muzycznej I i II stopnia. Ma na koncie współpracę z licznymi artystami, a także wiele prestiżowych nagród. Jako muzyk pracował w cyrkach oraz na statkach opływając kulę ziemską. W Gabi Gangu gra na instrumentach klawiszowych, tworzy osobliwe harmonie, dopełnia brzmienie samplami i arpegiatorami. Prywatnie lubi gotować, kosztować i czerpać z życia pełnymi garściami.

bottom of page